postheadericon Що робити з дітьми під час карантину: ресурси і поради

В інтернеті уже багато мемів про те, як це – працювати під час карантину вдома з дітьми.

Найпростіший спосіб виглядає так:

Але навряд чи ви захочете, щоб ваші діти аж настільки страждали.

Та й карантин під час коронавірусу – це не просто сидіння вдома.

Дуже важливо розуміти, як саме організовувати простір і час дітей вдома.

Про це розповіла дитяча психологиня Світлана Ройз в інтерв’ю Марії Єфросиніній для UNICEF:

«Зараз багато моїх знайомих намагаються судорожно організовувати простір і дні дітей.

А насправді є правило: дітям треба дати можливість, по-перше, відпочити, по-друге, теж відреагувати свою тривогу, а по-третє, їм треба дати можливість нудьгувати«.

За словами Ройз, якщо ми починаємо розважати дитину, то позбавляємо її власної енергії і насолоди від власних дій.

«Коли моя донька говорить: «Мамо, мені нудно», я не дозволяю їй в цей момент вмикати планшет чи брати в руки телефон. Я їй кажу: «Понудьгуй декілька хвилин, тобі прийде ідея.

Насправді, якщо ми весь час будемо аніматорами для своїх дітей, ми позбавляємо їхньої власної мотивації», – пояснює психологиня.

За її словами, активність дітей треба зараз очолити.

Дати їм можливість битись подушками і самим долучитися до цієї гри, дозволити стрибати на ліжку.

«Це збереже нам певну кількість нервових клітин», – додає Ройз.

Ми знайшли багато-багато ресурсів, які допоможуть вам працювати і не збожеволіти з постійним «Ну мам», «Ну тат», дітям з цікавістю провести час, а вільний період від роботи прожити з цікавістю разом.

Зоопарки онлайн

Ваші діти можуть провести час у компанії панд, жирафів, коал та інших цікавезних тварин.

The San Diego Zoo – тут дитина може порозглядати мавп, коал, слонів, панд, тигрів, пінгвінів та інших тварин.

Georgia Aquarium’s beluga whales – тут кити, пінгвіни, медузи та інші створіння.

Особливо варто подивитися на медуз дорослим. Заспокоює.

Houston Zoo – можна спостерігати за горилами, жирафами, слонами, носорогами і навіть мурахами.

Atlanta Zoo Panda Cam – тут тільки панди, але їх цілком достатньо.

Monterey Aquarium – на стримах ви побачите риб, пінгвінів, черепах, медуз та інших тварин.

Kitten Rescue Sanctuary’s Kitten Cam – це стрим із кімнати з врятованими котиками. Там просто «мі-мі-мі».

Якщо ваші діти вже дуже люблять тваринок, то можна поспостерігати за стримами американських зоопарків.

Наприклад, зоопарк міста Цинциннаті, штат Огайо, кожен день у Facebook влаштовує «Домашнє сафарі».

Час без гаджетів

Гра у «шпигунів», в мишок і кота

Мишка повинна тихенько, беззвучно пробратися і щось заздалегідь продумане у нас схопити.

Букви в рядок

Від маленької до величезної.

І навпаки, від величезної, до маленької. Просимо дитину дивитися на літери, вимовляти звук, підвищуючи або знижуючи гучність (чим менше буква, тим тихіше звук і навпаки).

Кожні кілька годин – 2 хвилини тиші

Призначаємо дитину головною.

Коли задзвенить будильник, вона подає всім сигнал – «Слухаємо тишу».

Пантоміма – гра «в крокодила»

«Але – обов’язково – домовляємося про час, коли можна кричати», – додає Ройз.

Якщо ви хочете, щоб дитина відпочила від гаджетів, а ваша нервова система не здалася через гучні крики, психологиня Світлана Ройз на своїй сторінці у Facebook пропонує спеціальні активності.

Вона назвала їх «Тихі ігри»:

«Багатьом батькам доводиться часто говорити дітям – «не кричи, говори тихіше, рот закрий».

Нам важливо пам’ятати – багато дітей мінімум до 6 років не вміють контролювати гучність своїх звуків», – попереджає Ройз.

Пульт управління

На подушечках пальців дитини малюємо фломастером «кнопку гучності». Наприклад, на вказівному пальчику – червоним кольором ставимо крапку – голосніше, на безіменному – синім кольором – тихіше.

Тренуємося, пропонуємо сказати слово, наприклад, «мама», або ім’я дитини, натискаємо кілька разів на пальчик – дитина говорить слово в залежності від «кнопки» і кількості «кліків» голосніше-тихіше.

(Доводимо до найбільшої гучності, а потім, зупиняємо на потрібній).

Коли дитина знову буде говорити голосніше, посміхаючись, доторкаємося до її «кнопки», або просимо, щоб вона сама доторкнулася.

Також психологиня радить книги, які можна прочитати з дітьми під час карантину.

Серед них:

• «Якого кольору поцілунок», Росіо Бонілла (3 +)
  • «Що б не трапилося», Дебі Гліорі (3 +)
  • «Знаєш, як я тебе люблю?», Сем Макбратні (2,5 +)
  • «Моя Ба», Таня Стус (3+)
  • «Хто живе у мами в серці», Світлана Ройз (3+)
  • «Моя Любов», Астрід Деборд (3+)
  • «Чи скучила за мною твоя борода?», К. Т. Хао (6 +)
  • «Макс та супергерої», Росіо Бонілла (3+)
  • «Поцілунок в долоньці», Одрі Пенн. (3+)