Форма авторизації

postheadericon Як допомогти дитині правильно заговорити!

Як допомогти дитині правильно заговорити !

(поради батькам)

Вчитель-логопед Л.М. Дзюба

  1. Заохочуйте дитину дивитися на Ваше обличчя, коли Ви говорите!

Діти навчаються шляхом наслідування. І в розвитку мовлення наслідування відіграє важливу роль. Тому будьте хорошим зразком для вашої дитини. Переконайтеся, що ви говорите всі слова чітко і малюк бачить Вашу артикуляцію. Тоді Ваша дитина може краще все зрозуміти і швидше заговорити.

  1. Розмовляйте просто і зрозуміло!

Маленька дитина не в змозі зрозуміти і запам’ятати довгі і складні речення. Тому використовуйте короткі слова та прості фрази (але без «сюсюкання»). Наприклад, давайте малюкові зрозумілі вказівки і задавайте прості питання, такі як «візьми ведмедика», «принеси ляльку», «де кубик?». Чим чіткіші будуть Ваші слова і фрази, тим швидше дитина почне наслідувати Вас!

  1. Не говоріть швидко і багато!

Коли ваша дитина стикається з швидким потоком слів, вони утворюють шумову незрозумілу завісу, яку дитина чує, але не розуміє.

  1. Озвучуйте все, що Ви робите!

«Зараз ми одягнемо черевики, куртку, шапку і підемо гуляти». «Я дістану тарілку, ложку, і ми будемо їсти суп».

  1. Читайте дитині книги!

Одним з наслідків читання для дітей молодшого віку є швидкий розвиток мовлення. Читайте дитині не менше 10 хвилин кожен день, навіть більше, якщо це можливо. Вибирайте книги з короткими текстами і яскравими картинками. Не дратуйтеся, якщо дитина просить читати йому одне і те ж. Правило повторення — головне в мовленнєвому розвитку. Коли дитина чує одні й ті ж слова і пояснення, вони швидше увійдуть в його словниковий запас.

  1. Обмежуйте перегляд телевізора та компютера!

Не використовуйте гаджети в якості няні, або як метод заспокоєння дитини. Ви можете бути зачаровані тим, як ваш малюк танцює при показі якоїсь реклами, чи забезпечує спокій батьків на цілий день, переглядом мультиків в компютері. Але згодом виявитися, що за короткий час дитина і Ви стали залежні від телевізора. Замініть телевізор розмовами, цікавими іграми та компанією інших ваших дітей. Саме це буде стимулювати мовлення Вашого малюка.

  1. Частіше включайте музику та пісні для малят!

Музичні твори та дитячі пісеньки дуже корисні для збагачення словникового запасу і розвитку слухового уваги. Ритм і мелодії пісень так само сприяють розвитку сприйняття дитини. Чергуйте повільні і швидкі мелодії. Особливо підходять ті, які можна поєднувати з рухом. Так тренується слухо-моторна координація. Крім того, співайте самі, щоб малюк стежив за Вашими губами і міг повторювати за Вами слова.

  1. Заохочуйте рухову активність дитини!

Щоб швидше розвинути мовлення малюка, більше грайтеся разом в різні ігри, робіть зарядку, читайте віршики, які дитина може показати рухами. ходіть, бігайте з ним, тренуйте вестибулярний апарат на балансирах, розвивайте окомір в іграх з кільцекидом, грайте в м’яч і т. д.

  1. Розвивайте мілку моторику рук!

«Мовлення дитини на кінчиках її пальців» — казав В. Сухомлинський. Від того, як буде розвиватись мілка моторика рук, буде залежати усне і писемне мовлення дитини Так що давайте вашій дитині фарби, пластилін, безпечні ножиці для вирізання, нанизуйте великі намистини, ґудзики і купуйте ігри, що вимагають певної спритності пальців (наприклад, «шнурівки»), поставте на стіл маленьку пісочницю. Особливо корисна пальчикова гімнастика!

  1. Будьте дитині другом!

Ніколи не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми — порівнюйте її минулі досягнення з теперішніми. Забезпечте своєму малюкові гармонійний і своєчасний розвиток відповідно його віку. Спонукайте його досягати нові вершини. Дайте своїй дитині впевненність, що ви її завжди зрозумієте, підтримаєте, допоможете!

Календар постів
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Випадковий мульт

Return to Top ▲Return to Top ▲