Форма авторизації

postheadericon Дитячі істерики

НЕВРОЛОГІЯПОВЕДІНКА

Втомлені, розгублені та схвильовані – часто, саме так виглядають батьки чия дитина почала впадати в істерики. Вони приходять до лікаря з безліччю запитань, та головне, хочуть знати – що не так з дитиною? хто винен? та що робити?

Під час прийому доволі важко встигнути обговорити усе. Тому тут, я відповім найчастіші запитання батьків, та розповім про те, що ви, можливо, забули запитати/обговорити під час прийому у лікаря. Адже розуміння що таке дитячі істерики та чому вони виникають надзвичайно важливе для правильної корекції цих станів.

Що таке дитячі істерики?

Істерика – це вибух негативних емоцій під час якого дитина може нити, плакати, кричати, тупати ногами, розмахувати руками, падати, вигинатися. У деяких дітей можуть розвинутися афект-респіраторні стани з короткочасною втратою свідомості, а деякі можуть поводитися агресивно по відношенню до себе або інших (діти кусаються або б’ються головою об підлогу або предмети).

Скільки може тривати істерика? 

Тривалість може бути різною, хтось заспокоюється вже через 30-60 секунд, комусь треба 5 хвилин, проте не рідко зустрічаються випадки, коли істерика триває до 30 хв і довше.

Що провокує істерику?

Істерики зазвичай виникають якщо дитина засмучена, втомлена, надмірно збуджена або почуває себе безпорадною щодо ситуації. Найчастішим тригером є відмова батьків виконувати забаганки дитини, або ж відмова дитини виконувати прохання батьків. Проте, насправді, спровокувати істерику може буквально будь що.

В якому віці діти схильні до істерик?

Як правило, вперше істерики вперше виникають у віці 16-18 місяців та найбільш виражені у дітей до 2х-3х років. В цьому віці, малюк швидко росте та розвиваєтсья, починає ставати все більш самостійним та кожного дня опановує все більше нових навичок. Його бажання досліджувати світ навколо, розвиватися та комунікувати з оточуючими надзвичайно велике, проте також є значні обмеження в здатності пересуватися, виражати свої думки та бажання, вирішувати складні та багато ступеневі завдання. Саме ця невідповідність між бажаннями та можливостями і створює підгрунтя для розвитку істерик.

Чому вони виникають?

Через істерики діти виражають свою злість, страх, відчай, розчарування, біль та інші негативні емоції. Через недостатній розвиток мовлення дитина не може сказати про ці почуття, а притаманна дітям імпульсивність та поганий розвиток навичок саморегуляції запускають істерику та заважають зупинити її в потрібний момент.

Часто істериками діти намагаються досягнути бажаного, і якщо їм це вдається – дитина розцінює цей патерн поведінки як ефективний метод досягнення бажаного, а тому істерики виникають частіше, тривають довше, а приборкати їх буває надзвичайно важко.

Чому моя дитина під час істерики поводиться агресивно? 

Під час істерик діти схильні до агресії. Вона може бути направлена як на себе (б’ється головою) так і на інших (кусається). Чи буде дитина поводитися агресивно – залежить як від її характеру так і від сили фактору що викликав істерику. Часто діти починають використовувати агресію у власних цілях, адже бачать, що батьки швидше йдуть на поступки коли бачать таку поведінку.

Чи контролює дитина свою істерику?

Ні, як я вже писав вище – здатність самоконтролю у дітей розвинена недостатньо, а тому дитина фізично не може контролювати свою поведінку в момент сильних емоцій. В момент істерики дитина розгублена та занепокоєна своїм станом так само як і батьки.

Істерики – це нормально?

Так, в більшості випадків, це нормально. Істерики є невід’ємною частиною розвитку кожної дитини, та минають, коли дитина виросте та покращить свої здібності до самовираження та саморегуляції.

Коли варто йти до лікаря?

До лікаря варто звертатися якщо:

істерики викликають у вас сильне занепокоєння

вони виникають часто та тривають довго

ви не знаєте як себе поводити

вам доводиться постійно поступатися дитині щоб припинити істерику

під час істерики дитина завдає шкоди собі та/або іншим

Чим можна лікувати істерики?

Абсолютна більшість дітей не потребує медикаментозного лікування. Ефективність заспокійливих або ноотропних препаратів при істериках не доведена. Лише правильна поведінка батьків під час істерики та зменшення впливу факторів, що можуть її спровокувати допоможуть зменшити їх триваліть та частоту і допоможуть сім’ї легше пережити цей важкий період.

Певні групи препаратів можуть застосовуватися у дітей з супутніми порушеннями розвитку у випадках якщо істерики тривають дуже довго( більше 1-2х годин) та не піддаються методам поведінкової корекції, а також, якщо в ході істерики дитина завдає собі серйозних пошкоджень. Проте, навіть в цій групі дітей лікування істерик починають з поведінкової корекцію.

Календар постів
Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Випадковий мульт

Return to Top ▲Return to Top ▲