postheadericon Напрямки роботи логопедичного кабінету КЗ «ДНЗ №46 ВМР»

Головним завданням діяльності вчителів-логопедів є планування і здійснення корекційно-розвиткової роботи з вихованцями які мають недоліки мовленнєвого розвитку.

Завдання вчителя-логопеда в ЗДО:

1. Своєчасне виявлення порушень розвитку мовлення у вихованців.

2. Діагностичне обстеження дітей.

3. Консультативний супровід педагогів ЗДО  та батьків, що виховують дітей з вадами мовлення.

4. Подолання порушень усного мовлення та попередження помилок на письмі.

5. Формування фонетико-фонематичної, лексико-граматичної сторін мовлення та зв’язного мовлення.

6. Розвиток артикуляційної, загальної, дрібної моторики та просодики.

ВІКОВІ ПОКАЗНИКИ

МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ ДИТИНИ

Малюки починають оволодівати мовою з самого народження. Чуючи ласкавий мамин голос, вони вже у:

•2-3 місяці пробують відповісти “гулінням”;
•5-6 місяців – починають лепетати;
•8-9 місяців вимовляють перші нескладні слова;
•До кінця першого року життя здорова дитина чітко вимовляє звуки [а], [о], [у], [м], [н], [п], [б], [д], [т], [к], словниковий запас – 5-20 слів;
•1,5-2 роки – дитина починає розмовляти і має знати 100-300 слів, будувати нескладні фрази.
•До 3 років – словниковий запас збільшується в 3-4 рази. Малюк знає назви предметів, охоче розповідає де він був і що він бачив. Вимовляє всі звуки, крім сонорних [л], [р], [р’] і шиплячих [ш], [ж], [ч].
•На 4 році життя – словниковий запас складає 1500-2000 слів, дитина може переказувати казку, описувати враження від прогулянки. Не біда, якщо в цьому віці малюк плутає закінчення і бавить неправильно наголос.
•Вкінці 5 року – дитина повинна чітко вимовляти шиплячі і сонорні звуки, підбирати слова на заданий звук, впізнавати на слух звуки в слові.

Таблиця засвоєння дітьми звуків мови

ВІК ДИТИНИ ЗВУКИ МОВИ
Від 1 до 2 років А, О, Е, М, П, Б