postheadericon Умови доступності закладу для дітей з особливими потребами

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 01.10.2010 р. № 912 „Про затвердження Концепції розвитку інклюзивного навчання” та з метою забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям з особливими освітніми потребами, здійснення комплексної реабілітації таких дітей, набуття ними побутових та соціальних навичок, розвитку здібностей, втілення міжнародної практики щодо збільшення кількості загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивним навчанням, готових до надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами, в КЗ «ДНЗ №46 ВМР» розроблені та затверджені відповідні заходи.

Станом на 01.09.2019 в КЗ «ДНЗ №46 ВМР» розроблені картки психолого-педагогічного обстеження дітей з особливими освітніми потребами та складені орієнтовні плани корекційної роботи. В дошкільному закладі, в інклюзивній групі №18 виховуються 3 дітей з ООП.  З цими дітьми працюють вихователі, асистент вихователя, психолог.

Перші результати роботи в даному напрямку показують, що розумовий, емоційний, фізичний і соціальний розвиток дітей з психофізичними вадами залежить від позитивного ставлення до них, їх розуміння та прийняття педагогами, батьками, здоровими дітьми. Ми намагаємось створити таке середовище, яке формувало б позитивне ставлення здорових дітей до дітей з особливими освітніми потребами, емпатії, прийоми адекватної взаємодії. Цю роботу здійснюємо за допомогою бесід, переконань, розглядання проблемних ситуацій, ігрової діяльності, спеціально підібраних документальних фільмів.

З боку завідуючої та вихователя-методиста проводимо навчання з педагогами щодо:

• вміння здійснювати моніторинг розвитку дітей з особливими освітніми потребами;
  • своєчасно виявляти відхилення у розвитку дошкільників;
  • здійснювати індивідуальний та диференційований підхід до вихованців з ООП;
  • формування готовності здорових дітей до позитивної взаємодії з однолітками, які потребують корекції;
  • проведення інформаційної роботи з батьками.

Август 2020
« Июл