Форма авторизації

postheadericon Літнє оздоровлення 2019

Літній оздоровчий період 2019 року

 

 

Липень 2019 р.

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Завідувач КЗ «ДНЗ №46 ВМР»

__________Н.М. Кірєєва

План проведення свят та розваг по КЗ «ДНЗ №46 ВМР»

на липень 2019 р.

Назва заходу Час Дата Відповідальний
1 Свято гарного настрою 9.30 01.07 Лисенко О.О.
2 День бантиків 9.30 02.07 Даревич О.М.
3 Дискотека з Карлсоном 9.30 03.07 Лисенко О.О.
4 У Літа на гостинах 9.30 04.07 Даревич О.М.
5 Лялькова вистава «Наука для Оленки» 9.30 05.07 Лисенко О.О. Даревич О.М.
6 Подорож в країну Малювалкіно

 

9.30 08.07 Лисенко О.О.
7 Парад панамок 9.30 09.07 Даревич О.М.
8 Лялькова вистава театру «Дивосвіт»

«Сорока-Білобока»

9.00 10.07 Куляс В.І.
9 Свято Ласунчиків 9.30 11.07 Даревич О.М.
10  Спортивне свято «Чарівне дерево» 9.30 12.07 Лисенко О.О.
11 Пригоди Кульки-вередульки 9.30 15.07 Даревич О.М.
12 Свято Нептуна 9.30 16.07 Даревич О.М.
13 Літня ігротека 9.30 17.07 Лисенко О.о.
14 Свято мильних бульбашок 9.30 18.07 Куляс В.І.
15 Лялькова вистава «Буркотуля-вередуля» 9.30 19.07 Лисенко О.О. Даревич О.М.
16 Подорож в королівство квітів 9.30 22.07 Лисенко.О.О.
17 Ластовинки посміхаються 9.30 23.07 Даревич О.М.
18 Спорт. Розв. «День народження баби Яги» 9.30 24.07 Лисенко О.О.
19 Три чудових кольори 9.30 25.07 Даревич О.М.
20 Лялькова вистава «Шкоднюля» 9.30 26.07 Лисенко, Даревич
21 Країна Дитляндія 9.30 29.07 Лисенко О.О.

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач  КЗ « ДНЗ №46 ВМР»

______________ Н.М. Кірєєва

 

РОЗПОДІЛ ТЕМАТИЧНИХ ТИЖНІВ НА ЛИПЕНЬ  2019 РОКУ

 

Місяць Тема тижня Тема дня
липень ТИЖДЕНЬ

БУДЬМО ЗНАЙОМІ

 «Здоровим будь»

01.07.19   День гарного настрою

02.07.19    День бантиків

03.07.19    День друзів

04.07.19    День корисної і здорової їжі

05.07.19    День здоров´я «Я здоров´я збережу – сам собі

                  допоможу»

ТИЖДЕНЬ

«У гості до крилатих друзів»

 08.07.19    День творчого настрою

09.07.19    День тітоньки Сови

10.07.19    День Сороки-білобоки

11.07.19    День ласощів

12.07.19    День захисників природи

ТИЖДЕНЬ

«Побут сім´ї»

 

 15.07.19     День бешкетників

16.07.19     День води

17.07.19     День літніх ігор і забав

18.07.19     День  мильних шедеврів

19.07.19     День слухняних малюків

ТИЖДЕНЬ

«У світі природи»

 

 22.07.19     День квітів

23.07.19     День сонця

24.07.19     День вітру

25.07.19     День веселки

26.07.19     День сміху

29.07.19     День дитячих мрій

Щоденно:  Ранкова гімнастика на свіжому повітрі з казковими героями 

1 липня 2019 р.

День гарного настрою

Свято гарного настрою

 

2 липня

День бантиків

 

3 липня

День друзів

Розвага» Дискотека з Карлсоном»

4 липня

День корисної і здорової їжі

Розвага «У літа на гостинах»

5 липня

Лялькова вистава «Наука для Оленки»

8 липня

«Подорож у країну Малювалкіно»

9 липня

День тітоньки Сови

«Парад панамок»

 

10 липня

День Сороки-білобоки

Лялькова вистава театру «Дивосвіт»

«Сорока-Білобока»

12  липня

День ласощів

Свято Ласунчиків

15 липня

День Бешкетників

«Літня ігротека»

16 липня

День води

Свято Нептуна

18 липня

День  мильних шедеврів

Свято мильних бульбашок

19 липня

День слухняних малюків

Лялькова вистава «Буркотуля-вередуля»

22 липня

День бешкетник

Пригоди кульки вередульки

24 липня

В гостях у Фруктоши

 

Чим і як розважати дітей влітку? Кілька цінних ідей для батьків та їх безцінних дітей!

/Files/images/deti/коллаж.jpgЛіто! Чудова пора канікул, засмаглих кирпатих носиків, свіжих ягід та холодного морозива, солоного моря та гарячого піску, пригод та усмішок! Літо люблять усі, а надто — діти! Коли, як не влітку, можна відпочити, придумати купу бешкетних витівок, щоб коли прийти знов до садочку у вересні, розповідати цікавезні історії на заздрість усім своїм друзям і з гордістю казати: «Моє літо знаєте, яким було? Ого-го, яким було моє літо!» Добре, якщо чадо відпочине у літньому таборі, а ще краще – за кордоном, проте все ж є три довгих літніх місяці, упродовж яких діти не хочуть сидіти, склавши руки. Діти хочуть скакати, грати в ігри, змагатись, дуркувати! Діти хочуть пригод! То чим і як розважити своїх дітей влітку? Готуйте ручку, блокнот і записуйте!

/Files/images/deti/намет.jpg

Поставте намет просто у дворі й заночуйте в ньому!Всі діти полюбляють ходити в походи: відкривати незвідані простори, ночувати в наметі десь посеред лісу, перелякано дослухатись до нічних звуків і прокидатись з першими променями сонця. Проте навряд чи хтось колись пропонував їм поставити намет просто у дворі! Спробуйте здивувати ваших дітей саме такою цікавою пропозицією і почуєте радісний крик «Ура-а-а!». Стоп. Ви скажете: добре тим, хто живе у приватному будинку, а який ще намет у дворі, якщо я живу в 9-поверховій висотці, усі клумби довкола рясно вкриті результатами собачих прогулянок ще й кілька безхатченків сновигають неподалік? Який вже тут спокійний сон у наметі? У цьому є сенс. Включіть фантазію і обирайте іншу локалізацію: міський парк, прибережна зона Дніпра або Десни. Головне – ретельна підготовка. Прочитайте літературу про правильне встановлення намету, а також не забудьте про: ліхтарик (ним цікаво світити і роздивлятися тіні на стінах намету!); засіб-спрей проти комарів та інших кусючих комах (аби зранку не чухатися і не бути у крапочку); м’яку подушку і покривало (на випадок прохолодної ночі); термос з гарячим чаєм (або какао), трохи смачного печива і ситний бутерброд (на випадок, якщо раптом від адреналіну прокинеться шалений голод). Таку пригодницьку ніч ваші діти запам’ятають на все життя!

/Files/images/deti/костёр.jpg

Розведіть багаття і посмажте картоплю, яблука, маршмелоу, сало чи шпикачки й посмакуйте разом під веселі історії! Коли дорослі були маленькими дітьми, то обожнювали вогнища, такі ось запечені на вогні смаколики і, звісно ж, страшні історії в прикуску! Мабуть, усі діти світу люблять таке! То чому б не влаштувати маленьке свято і своїм дітям? Ще й сусідських разом із батьками покликати можна! Чим не пригода? Темний вечір спадає, а ви у веселому товаристві сидите кругом багаття, кожен тримаючи у руці якусь смакоту на паличці. Вогонь потріскує, аромат печених яблук наповнює повітря і по всій околиці лине сміх ваших щасливих дітей!

/Files/images/deti/наблюдение1.jpg

Розгадайте таємницю небесного сузір’я! Хто ж не загадував бажання, коли бачив падаючу зірку з неба? Облаштуйте собі пункт спостереження за зірками (чи на даху багатоповерхового будинку, чи на горищі приватного будинку, чи на дереві, чи на саморобній зореспостережній вежі): кілька м’яких подушок, затишний плед, коринка зі снеками, бортовий журнал для записів спостережень. Також майте під рукою підзорну трубу або бінокль, атлас зоряного неба й кілька інтригуючи історій про незвідані галактики, сузір’я Гончих Псів та їх господаря, мисливця Оріона – і пізнавально, і цікаво!

Їдьте на рибалку! Дитині сподобається вже навіть сам процес підготовки: відкопування хробачків, підготовка відеречок, вудочок та гумових чобітків, приготування сандвічів на дорогу. А ще треба взяти панамку від сонця, і знову спрей від кусючих комарів та мушок, зручний ослінчик і багато терпіння. Так, саме головне у рибалці – це терпіння і спокій, щоб стриматись і не вигукнути «Ура!» так, як кричать «ГООООООЛ!» на футболі, коли клюне якийсь маленький карасик.

/Files/images/deti/лодка.jpgКатайтесь на човні! Окрім купання, пірнання та хлюпання у водоймах, є ще чудовий спосіб отримати задоволення на воді – покататися у човні! Звісно, краще це робити не у шалену обідню спеку (аби не отримати тепловий удар!), а у ранкові свіжі години, або під вечір, коли від води віє свіжістю. Тут є два сценарії. (1) Або це звичайний човен на веслах: і тоді тато гребе, мама підбадьорює, а чадо співає веселих пісень або цитує новорічні віршики, які ще не встигли стертись із пам’яті за літо. (2) Або це моторний човен: і тоді тато кермує, мама міцно тримається руками за тата, а дитя весело регоче від адреналіну, вітру та швидкості.

/Files/images/deti/асфальт.jpgМалюйте на асфальті! Коли, як не влітку, час дістати кольорові крейдочки і влаштувати сімейний конкурс на кращий сімейний малюнок на асфальті. Як кажуть у народі? Не така страшна мама, як її малюють діти! Попросіть дітей намалювати «Щастя» або «Любов», і побачите, наскільки талановито вони можуть підійти і до технічного виконання малюнка, і до його змісту. Звичайно ж, приготуйте невеличкі подаруночки у якості призів: шоколадні медальки, паперові корони, значки або зірочки.

/Files/images/deti/велосипед.jpgОсідлайте велосипеди!Влаштуйте літні велогонки у парку, сквері, або там, де є багато місця і мало людей. Можна їхати з горбка, розкинувши ноги в боки і весело реготати! А можна енергійно крутити педалі і наспівувати при цьому якусь жваву пісеньку! Якщо наїздилися з вітром наввипередки і втомилися, зробіть невеличкий привал: випийте води та з’їжте банан або шматочок чорного шоколаду. Зарядилися енергією? Що ж – знову вперед! Ніщо так не зближує сім’ю, як спільна велопоїздка!

/Files/images/deti/клад.jpgВідправляйтесь на пошуки скарбів! Скарби є кругом:чи на старому горищі, чи у комірчині, чи у забутій шухляді робочого стола. Головне – вміти їх віднайти! Шукайте і обов’язково знайдете щось забуте, але таке дороге серцю! Або пограйте в гру: намалюйте карту, розмістіть по всьому будинку/ квартирі стрілочки, мішечки/ конверти з підказками і дозвольте дитині самостійно знайти спеціально захований вами скарб!

/Files/images/deti/нырять.jpgПірнайте з маскою! Звісно, у місцевих річках та ставках ні яскравих коралів, ні різнобарвних медуз, як у Червоному морі, ви не побачите, зате зграйку дрібних рибок, кілька мушельок та цікавих камінчиків буде вдосталь. Плюс, можна пограти в гру «баба сіяла горох і сказала діду: «Ох!», або просто насолоджуватися тим, що дитина почуває себе у воді, як риба, і тільки й вигукує: «Тату, глянь, я пірнаю!», «Мамо, ти бачила, як довго я не дихала під водою?», «Тату, мамо, ви дивіться, як я пірну і стану на руки!». Вода – це життя і здоров’я, діти це знають, саме тому так люблять хлюпотатися в водоймах.

/Files/images/deti/ягоды.jpgЗбирайте ягідний урожай!Полуниці, суниці, вишні, малина, порічки, смородина, аґрус. Вручіть дитині особливу чашечку або корзинку і запропонуйте зібрати якомога більше ягід з кущика! Не дивуйтесь замурзаним личкам, адже всім відомо, що домашня полуниця найкраще смакує тоді, коли вона з грядки потрапляє просто до ротика! Смакуйте вітамінами, а також можете заморозити кілька пакуночків ягід на зиму.

/Files/images/deti/водяной пистолет.jpgОбливайтесь водою або стріляйте з водних пістолів! В літню спеку ніщо не освіжає так добре, як потік води з водного пістолету! І ніщо не дає стільки позитивних емоцій, як сімейні змагання «Хто кого намочить першим». Придбайте кілька водних пістолів та кулеметів для повного водного озброєння вашої сім’ї, вийдіть на вулицю (там більше місця для маневрів та й домашні шпалери й паркет залишаться цілими) і бавтеся, доки не змокнете до нитки! Багато реготу вам гарантовано!

/Files/images/deti/атракцион.jpgВідвідайте атракціони в Луна-парку! Гойдалки у дворі, це так би мовити, нижчий рівень, найпростіший. А от атракціони Луна-парку підкоряться тільки найсміливішим! Кімната Страху, центрифуга, оглядове колесо, ланцюжкові гойдалки майже попід небом, веселий паровозик та багато всього іншого! Плюс, можна постріляти з рушниці й поцілити у звіра: величезного плюшевого ведмедя або довговухого рожевого зайця! У якості додаткового бонусу можна запропонувати дитині солодку вату, смачне морозиво-ріжок або поп-корн. Обов’язково візьміть із собою фотоапарат, аби довгими зимовими вечорами зігрівати собі душу літніми спогадами!

/Files/images/deti/коньки.jpgНагадайте собі про зиму, ідіть на ковзани! Всі діти час від часу влітку мріють про зиму, хочуть снігу, сніговичків та сніжинок! Влаштуйте їм гостину у зими, відведіть дітей на ковзани! Не забудьте взяти рукавички, шарф та теплі шкарпетки, або посеред літа не застудитися! Спробуйте освоїти кілька піруетів на льоду, а тоді наввипередки біжіть до кафе, пити гарячий чай з тістечками і ділитися враженнями.

/Files/images/deti/дождь.jpgТанцюйте під літнім дощем!Влітку дощ не страшний, влітку – дощ теплий, під ним можна не просто гуляти під парасолькою, під ним можна танцювати! Розкинути руки до неба, мокнути й усміхатися! Нехай діти взують свої улюблені кольорові гумачки, візьмуть до рук барвисті парасольки і вдосталь виміряють глибину усіх калюж!

Спостерігайте за Світом! Вчіть своїх маленьких Пізнайок та Чомучок жити на всі 100%! Дивитися і бачити, слухати і чути: спів пташечки, дзижчання джмеля у лісовому дзвонику, запах липи у цвіту, аромат стиглих яблук у саду, теплої річкової води, м’якість трави під ногами. Вчіть помічати красу природи: червоного бедрика на зеленому яблуці, жовтогарячого соняшника на фоні блакитного неба, маленьку та кволу кульбабку, котра що є сил пробивається крізь асфальт міста і тягнеться до сонця! Чи в шумному мегаполісі, чи в селі, завжди знайдеться багато цікавого!

 

Правила дитячого харчування влітку

/Files/images/harchuvannya/Харчування.JPGЗ настанням літньої пори року звичний життєвий устрій міняється, адже літо – це відпочинок, це дача, моря або річка, пляж і сонце, а разом з цим змінюється інтенсивність обмінних процесів, трансформуються смакові переваги, змінюється апетит. Діти починають відмовлятися від звичних обідів і вечерь, переходячи на більш легке харчування, а батьки починають хвилюватись – чи вистачає їх дитині з’їденого та випитого. Особливо чуттєвим постає питання харчування дітей перших трьох років, адже їх система їх травлення ще дуже чутлива до різких змін.

Ми пропонуємо декілька порад з організації харчування малюка влітку.

/Files/images/harchuvannya/2.jpgВлітку на нашому столі — усіляка літня смакота: овочі, ягоди, фрукти, наші і заморські, свіжа і така корисна зелень… Кожний батько, прагнучи взапас завітамінізу-вати свою дитину, не жаліє грошей на ці радощі. Все б нічого, але дитячі лікарі хапаються за голову: саме захворювання органів шлунково-кишкового тракту в дітей стають домінуючими. І літо в цьому теж винне. Чому? Спробуємо розібратися.

Гастроентерологи стверджують, що настання літа — це вже проблема. Причин цьому чимало, і одна з них — при високих температурах холодильні установки не завжди справляються зі своїми завданнями. Але ж якість і свіжість продуктів має величезне значення в системі здорового харчування, особливо дитячого.

Строк придатності

Всякий продукт повинен зберігатися тільки певний строк. Наприклад , приготували салат — одразу з’їли. Влітку не допускається зберігання салатів у холодильнику навіть протягом декількох годин.

Перш, ніж придбати продукти в супермаркеті, обов’язково перевірте строк придатності. Пам’ятайте, що молочні продукти повинні зберігатися в холодильних установках — навіть йогурти зі строком в один місяць. До речі, найчастіші отруєння саме через продукти, куплені в магазинах. Тому, відкривши вдома йогурт, придивіться якщо сироватка відділилася від згустку, або продукт перетворився в грудкувату масу — краще його не їсти.

ФРУКТИ-МИТИ ОБОВ’ЯЗКОВО!/Files/images/pitanie/мыть фрукты.jpg

Усі знають, що продукти, уживані в їжу, повинні бути добре вимиті. Тільки чи всі так роблять? Багато городян влітку відпочивають на дачах, де все росте на кущах. Ну як отут устежиш за трирічним малям, що прямо тут може поласувати ягідкою? І все-таки, бажано не допускати такого, а дітям пояснити, що ягоди можна їсти тільки після того, як їх гарненько вимиють. Саме в таких ситуаціях і відбувається зараження не тільки інфекційними захворюваннями, але й глистами і іншими паразитами. При поливанні плодоносних рослин часто використовуються органічні добрива, та і в землі можуть бути і навіть обов’язково є яйця глистів, цисти лямблій.

Сьогодні навіть дитина знає, що якість води, що біжить із крану, дуже низька. Тому, помивши фрукти проточною водою, сполосніть їх кип’яченою. Крім того, ті продукти, що росли в теплицях, гельмінтологи радять якийсь час потримати у воді, ледве підкисленій оцтом, тому, що тепличні овочі та фрукти найчастіше піддаються обробці органічними речовинами.

Відправляючись у відпустку, і діти, і батьки попадають в умови, зовсім для них не звичні: інший клімат, інша їжа, інша вода… Якщо дитина маленька, фахівці радять частину їжі брати з собою. Це можуть бути сухі адаптовані суміші, каші для дитячого харчування — їх можна готувати в будь-яких умовах, досить залити окропом або молоком. Після року підійдуть м’ясні й рибні консерви, баночки із фруктовим і овочевим пюре, соки. В готелі вас виручить шведський стіл. А до вечері можна замовити кухарю щось таке, що підходить саме для дитячого організму.

Сьогодні навіть маленькі діти мають серйозні порушення органів травлення. Правда, частіше це функціональні відхилення, а не серйозні захворювання — порушення ферментативної активності органів або моторної функції. Однак, якщо вчасно не усунути причини подібних відхилень, може сформуватися органічна патологія.

Фрукти, які ми купуємо в магазинах і на ринках, повинні піддаватися обробці обов’язково. Деякі з них треба не тільки мити, але й зрізати шкірочку — гарні блискучі яблучка швидше за все були оброблені речовинами, що містять віск або парафін (саме тому вони жирнуваті на дотик).

По хорошій погоді чому б не погуляти всією родиною по місту: поспілкуватися, подихати свіжим повітрям, отримати порцію вітаміну D, а як здолає голод — зайти в кафе? Тільки от кафе варто вибирати таке, де є спеціальне дитяче меню. До складу його входять страви, спеціально адаптовані для дітей. Єдине, страви ці, швидше за все, будуть готуватися з не дуже корисними для здоров’я добавками, на олії, у якій безліч насичених жирних кислот.

От що вже дійсно не варто, так це віддавати перевагу системі фаст-фуда (швидкого харчування), — це різні смажені пиріжки, гарячі бутерброди, розчинні супи, смаженя, газовані напої, м’яке морозиво… М’ясо в подібних закладах готується на дуже гарячому маслі — але ж його тривале нагрівання сприяє утворенню в ньому токсичних речовин і канцерогенів, які провокують онкологічні захворювання. Будь-які страви, приготовлені у фритюрі, містять багато жиру й викликають різкий викид жовчі і ферментів, що може призвести до спазму кишкового тракту. Лимонади виготовляються з ароматизаторів, смакових есенцій, барвників і великої кількості стислого вуглекислого газу, що теж зовсім не корисно для дитячого організму.

Аот у ресторанах ви можете замовити кашу, домашні пельмені, тушковане м’ясо в горшчику, тільки попросіть кухаря не класти туди спецій. В італійському ресторані замовте парову рибу. Універсальні варіанти — варена картопля, пюре, рис, парові овочі. Можна навіть замовити для дитини страву, скомбіновану з декількох гарнірів.

/Files/images/deti/у моря.jpgВ літку до моря

Відправляючись у відпустку, і діти, і батьки попадають в умови, зовсім для них не звичні: інший клімат, інша їжа, інша вода… Якщо дитина маленька, фахівці радять частину їжі брати з собою. Це можуть бути сухі адаптовані суміші, каші для дитячого харчування — їх можна готувати в будь-яких умовах, досить залити окропом або молоком. Після року підійдуть м’ясні й рибні консерви, баночки із фруктовим і овочевим пюре, соки. В готелі вас виручить шведський стіл. А до вечері можна замовити кухарю щось таке, що підходить саме для дитячого організму.Часто батьки дають своїм малятам свіжі соки. Педіатри радять батькам взагалі не давати дітям такі напої. Тому що яблучна, молочна та оцтова кислоти є серйозний подразник для підшлункової залози. Для того, щоб сік добре засвоювався дитячим організмом, його необхідно розводити водою пополам. До того ж питний режим дитини повинен складатися не з одного тільки соку, треба давати стільки, скільки дозволено в даному віці. Трирічний карапуз може випити лише 200 гр соку за день, півторарічний — 100 — 120 гр, а якщо малюку сім місяців — давайте 80 гр. А в нас як буває? Батьки зовсім не обмежують малюка — він може й літр випити. І часто підшлункова залоза дитини не справляється. Це проявляється в періодичних болях, здутті живота, нудоті, блювоті.

На відпочинку також не бажано експерементувати, пробуючи невідомі фрукти.

Статки багатьох родин дозволяють батькам потурати дитячим капризам і, особливо, харчовим пристрастям. Очі розбігаються від продуктового достатку в супермаркетах. Саме тому хвороби травлення називають хворобами цивілізації. Тому навіть гарного і смачного треба в міру. Адже продукти, які ми вживаємо, містять велику кількість консервантів і синтетичних добавок. Організм дитини часом не справляється з подібним навантаженням.

Сьогодні навіть маленькі діти мають серйозні порушення органів травлення. Правда, частіше це функціональні відхилення, а не серйозні захворювання — порушення ферментативної активності органів або моторної функції. Однак, якщо вчасно не усунути причини подібних відхилень, може сформуватися органічна патологія.

Нате ми і цивілізовані люди, щоб раціонально організовувати своє життя.

Літо, літо золоте, випиває роси

та з пшениченьки плете Україні коси.

Виглядає з-поміж віт вишнями в садочку,

одяга на цілий світ сонячну сорочку.

З 1 червня в дошкільному закладі розпочався літньо-оздоровчий період. Триватиме він до кінця серпня. Харчування в дошкільному закладі доповнюється свіжими овочами та фруктами. Діти більше часу проводять на вулиці. Роботу дитсадка влітку влаштували так, аби діти якнайкраще відпочили. Режим навчання  трохи інший. Діти більше малюють, ліплять та співають.У ранкові години після сніданку з дітьми проводиться організована навчально-пізнавальна діяльність. Упродовж дня  організовуються різні ігри, спортивні розваги, театралізовані вистави. Влітку діти  також загартовуються .  Після прогулянки малюки обливають ніжки прохолодною водою. 

       Літній період особливо сприятливий для початку загартування дитячого організму, як у в повсякденному житті, так і спеціально організованого (повітряні, сонячні ванни, водні процедури і т.д). Сонечко кличе всіх на свіже повітря: на галявину, в ліс, парк. Літня пора сприяє активнішому контакту з природою через екскурсії, спостереження, дослідницько – пошукову роботу, проведенню народних ігор. Успіх всіх загартовуючих заходів забезпечується дотриманням основних принципів загартування: поступовості, систематичності та врахування індивідуальних особливостей. Проведення літнього оздоровлення передбачає розв’язання навчально – виховних завдань, що досягається організацією змістовної діяльності дітей. З метою забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей влітку, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи під час літнього оздоровлення дітей в дитячому дошкільному закладі проводиться робота щодо оздоровлення дітей.

Завдання на літній період :

1. Продовжувати удосконалювати набуті дітьми знання та навички з фізкультурно – оздоровчої роботи з використанням здоров’язбережувальних технологій та за гартувальних процедур.

2. Продовжувати збагачувати практичний досвід дошкільників через залучення до різних видів діяльності: ОБЖД, пізнавальної, пошуково – дослідницької, комунікативно – мовленнєвої, художньо — естетичної.

3. Проводити спільні заходи дошкільного закладу та сім’ї зі зміцненням здоров’я дітей у літній період.

       Адміністрацією в дошкільному закладі передбачене питання зміцнення матеріальної бази, ремонту приміщень. Розроблені заходи по організації роботи дошкільного закладу на літній оздоровчий період. З боку керівника ДНЗ забезпечено належний контроль за організацією оздоровчої та виховної роботи з дітьми, за дотриманням правил охорони життя та здоров’я дітей.

Загартування дитини

 

     Загартовування — один з важливих методів збереження здоров’я дітей. Його проводять з метою пристосування організму до різноманітних впливів зовнішнього середовища. Підґрунтям загартовування є принцип тренування нервових закінчень та кровоносних судин шкіри, слизових оболонок і через них — кровоносних судин та нервової системи. Загартовування передбачає використання водних процедур, сонячних та повітряних ванн у поєднанні із заняттями фізкультурою. Призначаючи ці процедури, необхідно враховувати вік дитини, стан її здоров’я, перенесені раніше захворювання. Правильно загартовувати дитину — означає правильно її виховувати. Загартовування треба починати з раннього віку та продовжувати систематично, безперервно протягом багатьох років, усього життя.

         Методи загартовування залежать від індивідуальних особливостей дитини, проте      всі    повинні    виконувати      такі    правила:

— уникати сильних подразників — тривалої дії холодної води, надто низької температури    повітря,    перегрівання    на    сонці;

—  поступово та рівномірно підсилювати дію загартовуючих чинників.

         Найбільш м’яка процедура — обтирання. Спочатку протягом 1—2 тижнів шкіру дитини розтирають сухою м’якою вовняною тканиною, щоб вона трохи порожевіла. Після цього переходять до вологих обтирань тканиною, змоченою водою температури 38 — 40 °С. Обтирання проводять у напрямку від периферії до центру. Обтирають шию, потім груди, руки, ноги, живіт, спину. Всі рухи роблять у напрямку до пупка, а на спині — до хребта. Протягом однієї процедури треба обтерти тіло дитини 2 — 3 рази. Після закінчення обтирання слід розтерти шкіру сухим рушником до появи приємного тепла. Тривалість процедури спочатку становить 1 —2 хв, пізніше — до 3 —5 хв. Початкова температура води — 38—40°С, у подальшому її  знижують      до    26—24°С.

          Дітям молодшого віку більше подобається обтирання грубим рушником, змоченим у досить гарячій воді (38 — 40 °С). Неодмінною умовою проведення процедури повинно бути збереження у ванній кімнаті прохолодної температури повітря, аби дитина відчула контраст температур, але без протягів. Під час проведення процедури дитину можна поставити у таз з теплою водою.

          Обливання — інтенсивніша процедура. Починають його водою температури 36 — 34 °С, поступово знижуючи її під час наступних процедур до 24 — 22 °С. Загальне обливання краще проводити після повітряної ванни. Тривалість обливання — від 30 с до 2 хв. Обливати можна з глечика теплої пори року на повітрі, в холодну погоду — у ванні. Треба стежити, щоб вода рівномірно лилася по всьому тілу. Після закінчення процедури дитину слід обтерти до почервоніння шкіри. Перед процедурою тіло повинно бути сухим, теплим, але не спітнілим. Вплив душу на організм сильніший, ніж обливання. Спочатку використовують воду температури 36 —37 °С, потім-температуру води знижують, як і під час обтирання та обливання. Тривалість процедури спочатку становить 0,5 —1хв,через     3—4 тижні     — до    2хв. Інтенсивніше діє контрастний душ, який є добрим засобом для тренування серцево-судинної та нервової систем, а також механізмів терморегуляції, підвищення несприйнятливості до інфекцій. Дитину спочатку ставлять під душ за температури води 38—39 °С на 1—2 хв, потім збільшують напір холодної води, знижуючи температуру води в душі до 24 — 22 °С (0,5 хв). Проводять 2—3 такі зміни. Вранці для стимулювання нервової системи процедуру закінчують прохолодною водою. Увечері для зняття збудження та кращого засинання процедуру закінчують гарячою водою. Не слід намагатися знизити температуру води нижче ніж до 20 —18 °С, тому що це призведе до перезбудження нервової системи, посилення діяльності надниркових залоз та виділення ними гормонів, різкої активізації захисно-пристосувальних реакцій, а за умови тривалого та систематичного застосування — до зриву адаптації (процесу пристосування організму до умов, що     змінюються).

         Хорошими засобами для загартовування дітей є “ходіння по воді” протягом 2 — 5 хв, а також гра з водою (місцева ручна ванна). Початкова температура води повинна бути 28 °С, поступово її знижують до кімнатної.

         Відомо, що охолодження стоп може зумовити виразну рефлекторну реакцію з боку судин слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, що призводить до послаблення її захисної функції. Як наслідок мікроорганізми, що завжди заселяють слизову оболонку носа, зіва і верхніх дихальних шляхів, починають посилено розмножуватися, виділяючи отруйні продукти обміну. Напевно, так і виникає простуда у разі переохолодження ніг. Місцеве загартовування стоп, носоглотки робить їх менш чутливими до охолодження, що допомагає уникнути цілої низки захворювань. Обмивання стоп слід робити щоденно, краще перед сном. Початкова температура води становить 20 °С, для дітей молодшого віку — 25 °С. Тривалість процедури — 10 — 20 с. Поступово температуру води знижують, а з часом користуються водою з-під крана. Привчивши дитину до таких процедур, обережно збільшують їх тривалість до 0,5 хв, а потім переходять до ножних    ванн. Приймаючи ножні ванни, необхідно безперервно переступати з ноги на ногу. Це активізує кровообіг у судинах, підвищує загартовуючий ефект.

        Можна використовувати контрастні ванни. Для цієї процедури готують два тази. В одному — вода температури 37 °С, в іншому — 20 °С. Спочатку тримають ноги у теплій воді (30 с), потім — у холодній (15 с). Після 2 — 3 таких змін ноги слід інтенсивно розтерти рушником до почервоніння. У подальшому температуру теплої води поступово підвищують до 42 °С, а холодної знижують до 15 °С.

        Дітям молодшого віку та ослабленим краще починати з обтирання стоп трохи віджатою губкою або рушником, дотримуючи при цьому поступовості у зниженні температури    води. Полоскання горла холодною водою — також досить ефективна процедура місцевого загартовування. Її можна виконувати вранці під час умивання та ввечері перед сном. Починати полоскання слід водою температури 25 — 27 °С, знижуючи її щотижня на 1 °С. У подальшому можна полоскати горло водою із-під крана. Дія процедури посилиться, якщо у склянці води розчинити 1 десертну ложку кухонної або морської солі.

        Найефективнішою формою загартовування є купання в річці, озері, морі. Тут все діє в комплексі — і свіже повітря, і сонце, і вода, й рухові вправи (плавання, пірнання). Купання головним чином відіграють роль оздоровчого засобу, проте у деяких випадках використовуються і як лікувальна процедура. Повторювані, правильно проведені, дозовані купання сприяють активізації обміну речовин, фагоцитозу, тренуванню механізмів терморегуляції, діяльності серцево-судинної й нейрогуморальної систем. Підвищується витривалість організму до мінливих чинників    навколишнього    середовища.

         Особливо корисні морські купання. Солі, що містяться у морській воді, стимулюють рефлекторні реакції. Дитина вдихає морське повітря, збагачене озоном. Морські хвилі роблять своєрідний масаж тіла. У ослаблених дітей необхідно проводити попередню підготовку до морських купань у вигляді обтирання, обливання тіла морською водою, поступово знижуючи її температуру. Купання слід починати після відпочинку у затінку. Морські купання використовують для лікування рахіту, золотухи, у дітей із зниженим обміном речовин. Вони протипоказані у разі недостатності кровообігу, недокрів’я, гострих запальних захворювань. Переохолодження під час купання зумовлює погіршення самопочуття — виникає відчуття в’ялості, з’являється головний біль, може бути простуда. Купання рекомендують дітям віком понад 2 роки за температури води, що не нижча ніж 23 °С, а повітря — 25 °С. Тривалість купання спочатку становить 0,5 — 2 хв, поступово її збільшують до 20 хв. Купатися треба не раніше, ніж    через     2год    після    прийому    їжі.

         Чудовою процедурою для дітей є плавання в басейні, особливо прохолодної пори року. Дуже корисні купання у відкритих та закритих басейнах з підігрітою до 24 — 26 °С морською водою. Басейни використовують для гідрокінезіотерапії, включаючи в комплекс терапії лікувальне плавання. Плавання сприяє росту дитини та її пропорційному розвитку. Горизонтальне положення тіла під час плавання сприяє рівномірному переміщенню крові по судинах, що важливо для функціонування серцево-судинної системи. Безперервне чергування напруження і розслаблення створює умови для розвитку кістково-м’язової системи. Додаткова витрата зусилля на подолання опору води розвиває дихальний апарат та збільшує життєву ємкість легень.У дітей, схильних до ожиріння, під впливом м’язового навантаження поживні речовини не накопичуються у жировому депо, а перетворюються на енергію.

         Під час плавання вода обмиває все тіло та очищає шкіру від продуктів виділення. Шкіра стає чистою, еластичною, гладенькою. Фахівці вважають, що оптимальним віком для навчання дитини плаванню є 5 —7 років. Навчати пізніше важче. А прищеплювати дитині любов до води необхідно з раннього віку. Дуже корисне ходіння босоніж. Привчати до нього дитину треба поступово. Спочатку тривалість ходіння босоніж не повинна перевищувати 30 — 40 хв на день. Поступово її збільшують, поєднуючи з ігровими вправами, гімнастикою. Особливо корисно ходити по дрібних камінцях на березі моря, річки. Повітряна ванна має м’якшу дію, ніж водні процедури. Повітряні ванни легко переносять навіть ослаблені та хворі діти. Дія повітряних ванн залежить від їх тривалості, температури повітря та площі оголеної поверхні тіла. Приймати повітряні ванни рекомендують на свіжому повітрі, бажано на березі річки або озера, серед зелених насаджень, де немає сильного вітру.

         Рекомендують починати за температури, що не нижча ніж 21 °С. Тривалість першої процедури — 5 хв, щоденно її збільшують, доводячи до 2 год. Теплі повітряні ванни не обмежуються у часі, бо виявляють слабкий вплив.

         Важко переоцінити користь сонячних ванн для здоров’я дитини. Сонце  стимулює  процеси обміну речовин, сприяє зміцненню нервової, серцево-судинної систем, підвищує витривалість до інфекцій.Прямі сонячні промені згубно діють на мікроорганізми. Невеликі еритемні дози (від них шкіра трохи червоніє) змінюють процеси обміну в шкірі, стимулюють місцеві захисні імунні механізми. Ця властивість сонячного опромінення широко використовується для лікування деяких захворювань шкіри та слизових оболонок. Під впливом ультрафіолетових променів сонячного спектру в шкірі утворюється вітамін Е. Цей вітамін запобігає розвитку рахіту у дітей або використовується для його лікування, нормалізує співвідношення фосфору та кальцію в крові, сприяє зміцненню кісток. Початкова тривалість сонячної ванни — 5 хв. Щодня її можна збільшувати на 1—2 хв. Для початку дітям достатньо побути у затінку — тут діє розсіяне сонячне опромінення. Після цього можна позагоряти 3 — 5 хв і знову перейти у затінок. Таким чином, комбінуючи повітряні та сонячні ванни, діти звикатимуть до ультрафіолетового опромінення. Місцем, де не буває сонячних опіків і синтезується вітамін Е, є шкіра долонь та стоп. Для захисту очей треба користуватися темними окулярами. На голову слід надягти    білу    шапочку.

       Надмірне сонячне опромінення шкідливе для волосся. Окрім того, тривале перебування під прямими сонячними променями може призвести до сонячного удару. Найкращий час для сонячних ванн улітку — від 8-ї до 10-ї та    після    18-ї    години.

        Прогулянки на свіжому повітрі — також ефективний засіб загартовування дітей. Дитина потребує максимально тривалого перебування на свіжому повітрі. Для прогулянки одягати дитину треба відповідно до температури повітря, вологості, сили вітру, пам’ятаючи, що за умови однакової температури вологе повітря охолоджує більше, ніж сухе, а вітер посилює дію повітря. Одяг повинен бути зручним,  не утруднювати рухів. Не слід припиняти прогулянки під час хвороби дитини, якщо лікар їх не відмінив. Свіже повітря — добрий    помічник    у    боротьбі    з    інфекцією.

         Слово “баня” походить від латинського “бальнеум”, що означає “вигнати хворобу, біль, смуток”. Отже, основними у банній процедурі вважалися насамперед її цілющі, оздоровчі властивості.Банний жар — ефективний засіб стимулювання серцевої діяльності, активізації кровообігу; він поліпшує кровопостачання не лише шкіри, але й м’язів, суглобів, спинного та головного мозку, легень, усіх органів. Під час потіння посилюється виділення з організму продуктів обміну, шлаків, отруйних речовин. Щедрий жар прочищає пори, видаляє бруд та змертвілі клітини шкіри. Сприяючи поліпшенню обміну речовин, банні процедури немов оновлюють організм, загартовуючи його. Вони ефективні і для лікування багатьох захворювань, зокрема грипу та простуди.

        Чудовим лікувальним та профілактичним засобом для дітей є  парові ванни, після яких необхідно провести охолоджувальну процедуру (обмивання, обтирання). Зміна короткочасного впливу пари та охолодження — своєрідна гімнастика судин, органів дихання, потовиділення, що загартовує організм, робить його витривалішим до хвороб, здатним легше переносити коливання погоди. Загартовувальні процедури найефективніші на тлі правильного загальнооздоровчого    режиму,    повноцінного    харчування. Загартовування ослаблених дітей треба проводити обережно, за порадою лікаря.

 

 

Загартування та зміцнення здоров’я в літній період

     Загартування — це система дій, спрямованих на підвищення опірності організму, розвиток здатності швидко і без шкоди для здоров’я пристосуватись до різноманітних умов життя.

     При загартуванні потрібно керуватись такими принципами: послідовність, систематичність, врахування індивідуальних особливостей, без страху, негативних почуттів. В загартуванні дитячого організму використовуються такі фактори: повітря, вода, сонячне тепло.

Форма роботи Особливості організації Відповідальні
1

Повітряні ванни

не вимагають спеціальних заходів, витрат часу

— на прогулянці, не нижче +18*С, не перегрівати в спеку, панамки, натуральний одяг, тривалість до 30 хв.
— в приміщенні до 10 хв., полегшений одяг, кутове провітрювання, за відсутності протягів
— сон при доступі свіжого повітря
Стар.мед.сестра,
Вихователі
2

Сонячні ванни

ультрафіолетові промені,бактерицидний протирахітний вплив

Суворо дозуються, не цілий день на сонці, з дозволу медиків, з 9 до 12 годин ранку, після 16 ввечері, починати 3-4 хв. Доводячи до 15 хв одноразово, 40 хв протягом дня, закінчуються водними процедурами Стар.мед.сестра,
Вихователі
3

Водні процедури

найдійовіший засіб, організм у 30 разів інтенсивніше втрачає тепло, тренування систем

— щоденно прохолодне вмивання, миття рук, шиї, t початкова 32°С, кожні 3 дні знижується на 1°С до t 22°с, — обливання ніг після сну, t початкова 36°С до t 24°С, розтирання рушником, водночас масаж шкіри — за відповідних умов контрастні ванни для ніг 3 хв, t 36°С та t 22°С, змінююється до t 40°С до t 18°С — ходіння по воді t 22°С — купання в плескальному басейні, t повітря вище 26°С, t води 24°С — 26°С Стар.мед.сестра,
Вихователі
4

Ходьба босоніж

Запропонувати скинути взуття, походити по траві, м’якій землі, піску, гладеньким камінцям, профілактика плоскостопості, розвиток тактильних відчуттів Стар.мед.сестра,
Вихователі
6

Санація повітря сольовою лампою, іонізація

Щоденно, за графіком санація та іонізація повітря у приміщення ДНЗ Стар.мед.сестра,
Пом.вихователів
7

Профілактика плоскостопості, викривлень хребта

Включати в рухові паузи, комплекси ранкової та гімнастики пробудження, щодня у добре провітреному приміщенні, з використанням додаткового обладнання) Стар.мед.сестра,
Вихователі
8

Пальчикова гімнастика

Щодня, продовж дня, як фізкультхвилинка на заняттях, у вільний час як спеціальне заняття з використанням віршів, пісень, потішок, звуконаслідування Практичний психолог,
Вихователі
9

Дихальна гімнастика

Валеохвилинки

Впродовж дня на свіжому повітрі, у добре провітреному приміщенні, ігри-звуконаслідування для вентиляції легенів, розвитку грудного дихання, активізації головного мозку Практичний психолог,
Вихователі
10

Психогімнастика

За планом психолога для зниження збудження, зняття напруження, у вільний час як спеціальне заняття Практичний психолог
11

Психологічне розвантаження

розслаблення м’язів

За планом психолога для зниження збудження, зняття напруження, , діє заспокійливо на нервову систему, зняття втоми, оптимізації психічних процесів Практичний психолог
12

Кольоротерапія

Вплив на самопочуття, фізіологію — заспокійливо, активізує діяльність органів, систем залежно від кольору спектру Практичний психолог
14

Оздоровчий біг

Щоденно під час ранкової гімнастики з дітьми старшого дошкільного віку, 3 — 4 хв. Стар.мед.сест.,
Вихователі
Календар постів
Январь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Випадковий мульт

Return to Top ▲Return to Top ▲