Форма авторизації

postheadericon Загартовування дошкільників вдома

Загартовування  дошкільників вдома

Гігієнічні принципи загартовування:

Найліпшими засобами загартовування є природні чинники: свіже повітря, вода і сонце. Основою раціонального проведення загартовування є дотримання таких гігієнічних принципів:

 

  1. Систематичність.Регулярне, щоденне проведення загартовувальних заходів протягом усього року з урахуванням особливостей клімату, сезону й погодних умов. Якщо подразник діє систематично протягом тривалого проміжку часу, то організм реагує на нього певним стереотипом реакцій. У результаті розповсюдженість реакцій-відповідей організму зменшується, економічність функцій підсилюється, що обмежує реакцію організму з загальної до локальної (на місці дії холодового подразника).

 

  1. Поступовість.Поступово зростаючий вплив загартовувального чинника підвищує ступінь загартованості організму. Причому чим сильніша дія подразника, тим тривалість процедури повинна бути меншою.

 

  1. Комплексність.Одночасне використання декількох різних загартовувальних чинників, поєднання загальних і місцевих охолоджень.

 

  1. Переважність.Насамперед загартовуються закриті частини тіла і ті, які найбільш піддаються охолодженню (ноги, горло, спина, груди), оскільки відкриті частини тіла (обличчя, кисті рук) більш загартовані й без спеціального впливу.

 

  1. Емоційність.Загартовувальні заходи повинні викликати у дитини тільки позитивні емоції.

 

  1. Індивідуальний підхід.Призначення лікарем загартовувальних заходів проводиться з урахуванням стану здоров’я дитини, ступеня її загартованості, психоемоційної готовності до процедур.

 

  1. Обов’язковий лікарський контрольпри розробленні, призначенні та проведенні загартовувальних заходів, корекції їх у випадку перерви в процесі загартовування, оцінці ефективності загартовування.

 

Водні процедури

 

Загартовувальні водні процедури привчають дітей використовувати в гігієнічним цілях

прохолодну воду (спочатку +33…+28ºС, а потім і холоднішу +28…+15ºС). Особливо

корисне зниження температури води під час умивання обличчя, миття рук, шиї, обливання водою стоп та обтирання тіла. Також дуже корисно полоскати прохолодною водою горло.

 

Полоскання горла:

Систематичне полоскання горло водою, температура якої поступово знижується, дає

виражений оздоровчий ефект. Крім механічної дії (масаж слизових покривів мигдаликів,

задньої стінки глотки й рота), у ході цієї процедури вода вимиває залишки їжі й слиз.

Привчати дітей полоскати спочатку рот, а потім і горло водою кімнатної температури

потрібно вже з 3-4 років.

 

Вологе обтирання тіла:

Головний методичний принцип вологого обтирання тіла зводиться до того, що спочатку обтирають кисті рук, стопи ніг, потім – руки від кистей до плечей, ноги від стоп до стегон, а закінчують процедуру обтиранням тулуба.

Початкова температура води для вологого обтирання тіла для дітей 3-4 років +32ºС, для дітей 5-6 років +30 ºС,6-7 років +28 ºС. Через кожні 2-3 дні температуру води знижують на 1-2ºС і доводять для дітей 3-4 років до +22ºС влітку й до +25 ºС взимку, для дітей 5-6 років відповідно до +20 ºС та до +24 ºС, для дітей 6-7 років – до 18 ºС та до 20 ºС.

 

Календар постів
Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Випадковий мульт

Return to Top ▲Return to Top ▲