Форма авторизації

postheadericon Цікаво знати!

festival_leto    

    *        Музикотерапія.  Музика, яка лікує…

Щодня ми чуємо музику і навіть не підозрюємо, що звуки можуть допомагати людям при лікування різних захворювань. Одним з перших, хто пояснив лікувальний ефект музики був Піфагор. Він стверджував, що   музика підкоряється вищому закону (математиці) і відновлює в організмі людини гармонію. А давньогрецький лікар Гіппократ лікував музикою безсоння та епілепсію…..

*          Як навчити дитину слухати музику?

                                        Дуже часто батьки вважають, що дитину не варто долучати до музики, якщо сама дитина         не виявляє до неї особливого інтересу. Це не зовсім вірно. Дитині необхідно слухати музику…

*          Чому важливо співати дітям колискові?

                                         Із самого дитинства, людина пам’ятає, дорожить, тримає у свідомості голос мами. Мелодія колискової надовго залишається в підсвідомості. Колискові пісні пишуть, використовуючи нотки самої чистої любові, збираючи їх у гармонію ніжності. Щось магічне зберігає в собі мелодія колискової. Вона утішає, заспокоює, змушує забути про біль, допомагає заснути…

0_42a71_db0f6a2b_XL

Музика, яка лікує. 

    Щодня ми чуємо музику і навіть не підозрюємо, що звуки  можуть допомагати людям при лікуванні різних захворювань.     Одним з перших, хто пояснив лікувальний ефект музики був Піфагор. Він стверджував, що музика підкоряється вищому закону (математиці) і відновлює в організмі людини гармонію. А давньогрецький лікар Гіппократ лікував музикою безсоння та епілепсію.  Пізніше вчені зробили висновки, що музика може знімати втому й заряджати людину енергією, позитивно впливати на систему кровообігу та дихання. lechebnaya-muzyka-300x168

Слухайте!

Музикотерапевти відзначають, що для кожного конкретного пацієнта треба підбирати індивідуальні мелодії, але існують універсальні «мелодії -цілителі» для певного психічного стану чи захворювання. Для поліпшення настрою слід слухати: «Рондо в турецькому стилі» В.А.Моцарта      «Хабанеру» з опери «Кармен» Жоржа Бізе    «Тріумфальний марш» з  «Аіди» Джузеппе Верді

Забути про неприємності та проблеми вам допоможе:

«Аве Марія» Франца Шуберта

«Колискова» Йоганесса Брамс

 Сонливість проженуть : концерти та сонати Антоніо Вівальді , серенади Франца Шуберта

 Відчуттям ранкової свіжості наповнять душу:

«Ранковий настрій» Едварда Гріга

«Ранок» Ріхарда Штрауса

симфонічний ескіз «Море» Клода Дебюссі

» Пробудження птахів» Олів’є Мессіна

 Під час депресії рекомендовані елегії, ноктюрни, колискові.

При перевтомі слід послухати записи:

Елвіса Преслі

Луї Армстронга

Дюка Веллінгтона

 При порушенні сну зможуть допомогти: п’єси П.І. Чайковського , мелодії К. Глюка , твори  Р. Шумана

 Релігійна музика полегшує біль, дарує відчуття спокою.

Головний біль, повязаний з емоційним перевантаженням, зменшиться , коли у вас буде звучати:  «Венгерська рапсодія» Ференца Ліста,   сюїта «Маскарад» Арама Хачатуряна,  » Дон Жуан» В.А.Моцарта.

Краще слухати музику у зручному положенні із заплющеними очима 10-15 хвилин. Музика допомагає саме тоді, коли її пропускають через себе, заповнюючи музикою свої думки та свідомість.

Грайте!

med_music   Почуватися краще людині допомагають не лише певні мелодії, алей певні інструменти:      Доведено, що арфа гармонійно впливає на роботу серця і здійснює ефективну дію на     флегматиків.       Барабан допомагає хворому серцю нормалізувати ритм та лікує кровотворну систему.       Звуки скрипки лікують душу та допомагають у самопізнанні людині.Цей інструмент благотворно впливає на меланхоліків.        Кларнет виведе вас з пригніченого стану.       Орган гармонізує діяльність хребта та «наведе лад у голові».       Піаніно нормалізує роботу щитовидної залози. Флейта очищує легені. Під впливом саксофону активізується сексуальна енергія людини.

Співайте!

 Pretty young girl smiling whilst holding a microphone and singingВчені стверджують, що спів теж може лікувати хвороби.  У стародавньому Єгипті співом хору лікували безсоння. Сьогодні фахівці радять батзаїкання,  віддати їх на хор. Хоровий спів також допомагає тим, хто не вимовляє певні звуки. Загалом спів нормалізує фізичний стан людини. Під час цього процесу активно задіяний весь організм- активно бється серце, дихають легені, виконуються рухові функції. Після 5 -10 хвилин власного співу покращується настрій, підвищується активність. Тож слухайте музику, грайте на музичних інструментах і співайте! Дихайте на повні груди і будьте здорові!

 

 

0_42a71_db0f6a2b_XL

Як  навчити дитину слухати музику?

0    Дуже часто батьки вважають, що дитину не варто долучати до музики, якщо сама дитина не виявляє до неї особливого інтересу. Це не зовсім вірно. Дитині необхідно слухати музику.

Перший досвід такої діяльності малюк отримує в сім’ї, слухаючи музичні записи, спів дорослих. Не можна заперечувати позитивного впливу самостійної діяльності дитини на розвиток його музикальності, разом з тим тривалі спостереження за музичним розвитком дітей переконують в тому, що необхідною умовою такого розвитку на ранньому віковому етапі є спільне сприйняття музики.

На жаль, батьки рідко слухають музику разом з дітьми. А тим часом давно помічено, що музика — самий благодатний фон, на якому виникає духовна спільність між людьми. Вона допомагає встановити контакт між дорослим і дитиною.

У якій формі може бути виражене спільне сприйняття музики? Воно й у співі дитини для своїх батьків, і в спільному виконанні танців, і в слуханні музики. У процесі спільного сприйняття в дитини виникає бажання поділитися своїми почуттями з дорослими. А це дуже важливо і для встановлення духовного контакту між дитиною і дорослим і для початкового етапу навчання слухання музики.

Якщо ви хочете навчити дитину слухати музику, постарайтеся спочатку самостійно відчути, зрозуміти те твір, який підібрали для малюка. Всім відомо, що на відміну від такої галузі знань, як література, музика не розкриває, а передає настрій і думки композитора, і впливає, перш за все, на відчуття слухача. Тому для початку краще обрати невеликий твір з добре вираженим характером, настроєм і ясною мелодією. Після прослуховування заведіть бесіду з дитиною про прослуханої музики. Головне, щоб прослуханий твір знайшло емоційний відгук у душі дитини. Маленькі діти охоче слухають народні мелодії, музику танцювальної характеру, люблять колискові.

Як же навчати дитину слухати музику?privetstvie

Існуютє безліч різноманітних прийомів. Якщо дитина слухає музику на самоті, то вона може відволіктися. Але якщо ж цю музику дитина слухає разом з батьками, тоді малюк з задоволенням висловлює свої емоції, радіє.                                                                               

Дуже корисно слухати музику разом з однолітками, діти прагнуть, як можна яскравіше передати товаришеві свої враження від музики, висловити їх у руховій активності. Маленькі діти з задоволенням слухають багато разів одні й ті ж твори. Дітям більш старшого віку подобається малювати під музику.                                                                     

Потрібно прагнути всіляко активізувати фантазію дитини при сприйнятті музики. Батькам можна придумати різні ігри, підібрати музичні уривки, що імітують шум моря, стукіт дощу і попросити дитину дізнатися відтворені в музиці явища. Якщо не все відразу виходить, як вам хотілося, не показуйте свого засмучення, спробуйте розібратися в тому, що не вдалося із задуманого.   

Слід пам’ятати, що життя дитини не люблячого музику біднішими, ніж духовний світ його однолітка, який розуміє музику. Любіть своїх дітей!

      

0_42a71_db0f6a2b_XL

 

ЧОМУ ВАЖЛИВО СПІВАТИ ДІТЯМ КОЛИСКОВІ?preview

                       Із самого дитинства, людина пам’ятає, дорожить, тримає у свідомості голос мами. Мелодія колискової надовго залишається в підсвідомості. Колискові пісні пишуть, використовуючи нотки самої чистої любові, збираючи їх у гармонію ніжності. Щось магічне зберігає в собі мело87cbc0e09a80дія колискової. Вона утішає, заспокоює, змушує забути про біль, допомагає заснути.

Коли дитина зовсім мала, вона звикає відразу до певного тембру голосу, що буде служити для неї свого роду знаком, або символом безпеки, спокою. Діти — дуже емоційні, їх ніхто не навчив ще тому, що емоції потрібно стримувати, тому вони всі їх моментально показують. Найменший дискомфорт і відразу жалібний плач вибухає по всій окрузі, але як тільки зробити для неї що-небудь приємне, як зразу з’являється на її обличчі посмішка. Тому, коли дитина чує спокійну, м’яку пісеньку, що наспівує рідний голос мами, їй стає дуже добре, комфортно, маля легко заспокоюється й швидко засинає. Дуже зворушливо слухати, як батьки співають тихенько колискові для своїх малят. Здається, нібито вся ніжність світу збирається над теплою постіллю в такі моменти.

Як тепер не визнати чарівних властивостей колискових. І слова й музика в цих піснях спрямовані саме на те, щоб відшукати спокій у душі, зберегти його там на якийсь час. Колискова — це магія. Одні з найдужчих емоцій, почуттів, такі як — пещення, любов, турбота, ніжна тривога народжуються в душі співаючих і слухаючих. Зумійте правильно скористатися цими чарами.

Насамперед , колискова допомагає зовсім крихітному маляті надалі швидше навчиться розмовляти, і сприймати мова, що він чує. Плавне, повільне звучання часто повторюваних слів, друкується в підсвідомості, і спливають пізніше, полегшуючи перші спроби дитини поспілкуватися за допомогою видаваних їм звуків.

Для старших дітей значення колискової трохи інше. По-перше, саме колискова допомагає дитині заспокоїться після дня, що буває й важким і стомлюючим. Маля часто переповнене враженнями й емоціями, йому важко буває просто перейти в спокійний стан відпочинку.

Колискова розслаблює, допомагаючи в цьому — причому не тільки словами й мелодією. У багатьох родинах щовечірня колискова — це ритуал. Дитина знає вже, що зараз мама проспіває пісеньку — і всі тривоги й турботи будуть забуті до ранку. Можна закрити очі й заснути адже мама — найдорожча й рідна істота — за допомогою колискової переконує в тім, що все добре й сон не буде порушений.

Друге значення колискової складається для дитини в одержуваній їм з пісні інформації. Безглуздих колискових не буває. Так що ці пісні є, по суті, кодом, покликаним донести до дитини необхідний обсяг інформації. А ще їх уважають чудовим терапевтичним засобом.

По заявах медиків, колискові здатні служити профілактикою рухових і мовних розладів, а, крім того, вони благотворно впливають на надмірно вразливих, нервових,дітей, або ж пережили травму чи стрес.

Так що колискові пісні не тільки принесуть дитині гарний настрій, але й допоможуть виростити її здоровою.

Календар постів
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Випадковий мульт

Return to Top ▲Return to Top ▲